Základní škola a mateřská škola Tasovice
Základní škola a mateřská škola Tasovice - BAREVNÁ ŠKOLA

Historie

ZŠ Tasovice byla postavena poměrně nedávno. Slavnostní otevření se konalo dne 3. září 1961 ve 1400 hodin. Prvním ředitelem byl Zdeněk Brychta a zástupcem Jan Houzar. Školu navštěvovalo 453 žáků, kteří byli rozděleni do 16 tříd. Největší problémy, se kterými se museli učitelé nové školy potýkat, byla celková prospěchová a kázeňská úroveň žáků školy, kteří přišli ze tří obcí (Tasovice, Hodonice, Krhovice) a jejichž morálka byla v mnoha případech narušena (špatná docházka a kontrola, nedostatečná příprava na vyučování, špatný prospěch a kázeň). Příčin bylo v tehdejší době více. V některých rodinách narážela škola na nepochopení rodičů, kteří dokonce nechávali své děti na různé práce doma. Soustavností a náročností všech pedagogických pracovníků a zapojením dětí do brigád, soutěží a kroužků se postupně dosahovalo obratu v chování žáků k sobě navzájem, k nové škole i ke školní práci.

Od roku 1961 se ve vedení školy vystřídali tito ředitelé školy a zástupci ředitele

od roku 1961- Zdeněk Brychta (ředitel), Jan Houzar (zástupce)
od roku 1975 - Jan Houzar (ředitel), Božena Shánělová (zástupce)
od roku 1977 - Ivan Jeřábek (ředitel), Božena Shánělová (od 1984) Jana Musilová (zástupce)
od roku 1990 - Ivan Večeřa (ředitel), Ivan Jeřábek (od 1998) Věra Hubrová (zástupce)
od roku 2004 - Jaroslav Novák (ředitel), Věra Hubrová (zástupce)

V roce 1997 proběhla rozsáhlá rekonstrukce, při které byly vybudovány jazykové učebny (angličtiny a němčiny), nová knihovna, kabinety, půdní prostor a opravena střecha. Díky Obecnímu úřadu Hodonice vyrostl u školy nový sportovní areál, ve kterém se nachází dva tenisové kurty s umělým trávníkem, přípravné tenisové hřiště, hřiště na volejbal a košíkovou.

V červenci roku 2008 začala výměna oken a vchodových dveří školy. Roční rekonstrukce pokračovala zateplením celé budovy a následnou novou barevnou fasádou. Zásadní změnou prošel i školní byt.

V roce 2010 byla vyměněna střešní krytina na spojovacím krčku.

V červnu až srpnu 2011 prošla modernizací vývařovna školní kuchyně.

V červenci až srpnu 2014 proběhla první etapa rekonstrukce elektrických rozvodů, počítačové sítě a hromosvodů, na kterou o rok později navázala druhá etapa, která ukončila modernizaci všech rozvodů v budově školy.

V srpnu 2016 prošly úplnou rekonstrukcí toalety zaměstnanců. Součástí těchto stavebních úprav byly o hlavních prázdninách roku 2017 žákovské toalety u tělocvičny a školní družiny. Téhož roku byla dokončena i instalace elektrických rozvodů a kompletní rekonstrukce
sociálního zařízení včetně žákovských sprch u tělocvičny.

Rok 2020 vyřešil problémy se zatékáním do budovy překrytím původní šindelové krytiny plechovým pláštěm. Žákovské toalety byly vybaveny přívodem teplé vody a k dispozici je i nová hygienická místnost pro dívky. Provozní zaměstnanci začali využívat při úklidu nové technické zázemí v každém poschodí. Z bezpečnostních důvodů byly opraveny podlahové povrchy v obou tělocvičnách a osvětlení zajištěno kryty proti nárazu sportovním nářadím.

V roce 2021 vznikla rekonstrukcí dvou již nevyhovujících tříd nová prostorná moderní učebna informatiky.

Zřizovatel naší školy nezapomněl ani na exteriér školy a tak se rok 2022 zaměřil na novou parkovou úpravu před školou a vznik potřebných parkovacích míst.

Prázdniny roku 2023 nastartovaly kompletní tříletou modernizaci interiéru školy. Byla
provedena rekonstrukce rozvodu vodovodů spolu s kanalizací a ve všech třídách vznikly
současné hygienické kouty s novou sanitární technikou. Ve všech třídách a kabinetech na
druhém poschodí byly vyměněny zárubně s dveřmi a zabudované skříně. Zastaralé linoleum bylo nahrazeno kvalitní anhydritovou podlahou. Nátěr vnitřních oken, radiátorů a celková výmalba rozsvítily celé poschodí. Zelený ochranný sokl byl po 62 letech změněn na sytě žlutou.

Obědy školákům 2023

Jazyková škola P.A.R.K.

Záchranný kruh

Pomoc při výskytu a řešení šikany