LVK Karlov pod Pradědem

V neděli 8. března vycestovalo 31 žáků sedmého ročníku na lyžařský kurz do Jeseníků. Na cestě do hor navštívili historické památky města Olomouce.
Po příjezdu do Karlova všichni zakusili sníh, který byl již z dálky viděn pouze na vrcholcích našeho druhého nejvyššího pohoří. Rychle jsme se zabydleli v útulné chatě Edison, která byla celá jen pro nás. Po vydatné večeři proběhlo seznámení s harmonogramem lyžařského výcviku a jeho pravidly. Následovala krátká přednáška o zdejším okolí a jeho historii.
V pondělí začal lyžařský výcvik, žáci byli rozděleni podle výkonnosti do třech družstev. Počasí nám přálo, sjezdovky v dopoledních hodinách byly dobře upravené a umožnily žákům předvést své dovednosti. Příjemně překvapilo družstvo žáků, kteří na lyžích stáli poprvé. Odpolední lyžování bylo těžší, protože se změnila kvalita sněhu (tál), a tak jsme se více věnovali hrám na sněhu.

Lyžařský kurz není jen o lyžování, ale také o zábavě a dobrém jídle. O zábavu se žáci postarali sami spoustou her a nápadů, které dokázali zrealizovat a pobavit i nás instruktory. Je pravdou, že to bylo trošičku hlučnější, ale i toto k lyžáku patří a personál byl k nám velice tolerantní.
Na horském vzduchu také lépe chutná a tímto udělujeme velkou pochvalu kuchařkám, které se postaraly ve vysoké kvalitě, ale i kvantitě o chutné pokrmy.
Jako blesk z čistého nebe přišlo v úterý oznámení o zrušení výuky na všech školách v ČR. Vzhledem k tomu, že LVK je školní akce, lyžařský kurz byl předčasně ukončen. Zdraví dětí je na prvním místě a toto rozhodnutí plně respektujeme.
Mgr. Pavel Karaščák
Mgr. Martin Přehnal