Olympiáda v českém jazyce

Umíte správně česky? Každý Čech se domnívá, že ano, ale nestačí pouze správně mluvit, důležitý je i písemný projev, který je však svázaný s mnoha pravopisnými pravidly. Úroveň toho, jak zvládají nástrahy mezi pravopisem lexikálním či mluvnickým, poznají způsoby tvoření slov, rozliší funkční styly a opraví přísloví atd. dokazovali žáci 2. stupně naší školy 25. listopadu.
Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 25 osmáků a deváťáků, kteří kromě jazykových úkolů museli napsat i nápaditou a originální slohovou práci se zadáním Tomu říkám překvapení.
Hodnocení bylo náročné, výkony nejlepších byly vyrovnané, ale překvapením asi nebylo, že na pomyslných stupních vítězů se mohli umístit pouze nejlepší žáci. Byli jimi:
1. Tereza Pospíchalová8. A
2. Adéla Letochová9. B
3. Filip Jedlička9. B
Pochvalu však zaslouží každý, kdo se do řešení olympiády v jazyce českém zapojil a stal se jejím úspěšným řešitelem.

Okresního kola Olympiády v českém jazyce se v úterý 21. ledna zúčastnily i dvě žákyně naší školy. Mezi soutěžícími z celého okresu se Tereza Pospíchalová umístila na 8. místě, Adéla Letochová pak o několik příček níž. Oběma děvčatům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
Mgr. Jaroslava Bínová