Závody dračích lodí ve Znojmě

Krásné počasí, skvělá nálada, pozitivní motivace, adrenalin, touha zvítězit. To vše provázelo naše žáky, když se ve čtvrtek 27. září vydali závodit na dračích lodích, aby se utkali s dalšími 23 týmy žáků 2. stupně základních škol. Konkurence byla vysoká, poměřit své síly se sjely posádky až z Brna nebo z Kvasic u Kroměříže.
Závodilo se na trati dlouhé 200 metrů. Naši školu reprezentovaly dvě posádky – Tasanda 1 a Tasanda 2. Oba naše týmy zajely výborné jízdy. Po součtu časů dvou jízd se Tasanda 2 umístila na krásném 11. místě a tým Tasanda 1 si zajistil nejrychlejším časem ze všech posádek postup do semifinále, které taktéž vyhrál.
Nervy pracovaly na plné obrátky, adrenalin stoupal. A bylo odstartováno finále! Fanoušci fandili ze všech sil, bubny burácely, lodě se blížily do cíle, napětí stoupalo. Posádka Tasanda 1 nakonec zvítězila! Obhájila tím loňské a předloňské vítězství a oslavila hattrick.
Oběma posádkám patří poděkování za výborné výsledky a vzornou reprezentaci školy.
Naši školu reprezentovali:
6. A Aneta Bulínová
7. A Michal Dufek, Petr Buchta, Barbora Sedláková,
 Zdeňka Vlachová, Kristina Musilová, Richard Mrkos
7. B Marie Votavová, Petr Vojtíšek, Vít Němec, Jakub Szabó,  Matěj Szabó, Aleš Zink, Tomáš Prodělal
8. A Lukáš Kučera, Jaroslav Vašina, Petr Vašina, Josef Miléř,  William Dehner, František Prodělal, Jakub Raušer,
 Nikola Navrkalová, Lenka Matušková
8. B Adriana Mališková, Gabriela Brunclíková, Nikola Kejdová