logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Okresní kolo basketbalu

Ve středu 3. dubna se výběr našich žáků ze 7. ročníků zúčastnil okresního kola basketbalu (kategorie 6. -7. třída). Turnaj se konal na ZŠ Pražská ve Znojmě. Náš tým se s výjimkou domácích dostavil jako první, a chlapci tak měli dostatek času se rozcvičit a rozházet.
Po rozlosování čekal družstvo hned na začátku těžký zápas s Gymnáziem Dr. Karla Polesného, kde měli hochy o hlavu vyšší a k tomu několik chlapců, kteří basketbal hrají i závodně. Chlapcům se podařilo získat cenné 4 body, ale nakonec svému soupeři podlehli 16:4.
Druhým soupeřem byla ZŠ Pražská. Zápas byl až do poslední chvíle velmi vyrovnaný a napínavý. Chlapci z Pražské hráli hodně tvrdě, což se dá vysvětlit i tím, že mnozí z nich hrají závodně hokej. Bohužel mnohé fauly nebyly zapískané. Vyhrála nakonec ZŠ Pražská s rozdílem jednoho střeleného koše se skórem 4:2.
Ve třetím zápase přišlo očekávané vítězství nad ZŠ Mareše, kde naši chlapci celkem s přehledem vyhráli 16:8. Lídrem celého turnaje ovšem byli hoši ze ZŠ Republiky, kteří neprohráli jediný zápas. I v jejich řadách byli hoši, co hrají basketbal závodně. Ti hráli opravdu velmi pěknou a technickou hru. To byl poslední zápas, který nás čekal. Naši chlapci odvedli velmi dobrou práci, ale podařilo se jim získat jen 2 body, a tak se ZŠ Republikou nakonec prohráli 21:2.
Věřím, že to pro chlapce byla velmi cenná zkušenost. Fakt, že jsme skončili čtvrtí v celém okrese (tj. z 64 základních škol), je víc než dobrá zpráva. Všem zúčastněným patří poděkování za reprezentaci naší školy.
Mgr. Martin Přehnal