logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Basketbal - dívky

Okresní kolo se hrálo 6. března historicky poprvé v hale TJ Znojmo.Sedm přihlášených týmů bylo nalosováno do dvou skupin. Našimi soupeřkami ve skupině B byla děvčata ze ZŠ Božice, ZŠ Ivančická Moravský Krumlov a ZŠ Republika ze Znojma.
Vstup do turnaje byl famózmí. Porážíme Božice vysoko 47:4 a do tabulky střelců se zapsalo devět našich děvčat. Druhé utkání s Republikou je vyrovnanější, více se brání, padá méně košů. Po 18 minutách hry vítězíme 8:2. Poslední utkání do tabulky hrajeme se ZŠ Ivančická. Daří se ofenzivní fáze, bereme výhru 15:0 a postupujeme dál.
Souboj se ZŠ Mládeže o to, kdo se stane přeborníkem okresu, skončil v náš neprospěch, prohráváme 6:19. Smutek a zklamání po zápase obrovské. Většinu družstva tvořila děvčata z devátého ročníku a ta letos končí, proto chtěla postoupit do kraje. Plán sice nevyšel na sto procent, ale děvčata se nemusí za předvedený výkon stydět, hrála kolektivní basket. Gratulujeme k druhému místu a děkujeme za reprezentaci školy.
Soupiska:
Nikola Auerová, Aneta Holíková, Natálie Ficová, Kamila Reischlová,
Kristýna Rudická, Kateřina Kristianová, Simona Růžičková, Monika Zinková,
Lucie Oujezdská, Lenka Matušková, Zuzana Podešvová, Darina Válková

Fantastický vstup, pak brambory. To lze říci o basketbalovém turnaji, který proběhl ve středu 20. března v tělocvičně ZŠ Pražská ve Znojmě. Kromě domácích se zúčastnila družstva dívek ze ZŠ náměstí Republiky a ZŠ Mládeže ze Znojma, ZŠ Moravský Krumlov, Klášterní a ZŠ a MŠ Tasovice.
Po výhře nad Krumlovem 16:0 nastupujeme proti ZŠ Pražská. Po 15ti minutách prohráváme nešťastně o bod 7:8. Nevyšel ani další zápas se ZŠ Mládeže, poráží nás o koš, tj. 4:2. Poslední utkání s pozdějším vítězem turnaje ZŠ nám. Republiky prohráváme 4:10. To znamená 4. místo v okresním kole.
Naše děvčata hrála pohledný basket, bojovala o každý míč, nevypustila žádný zápas. Umístění na bedně (3. místo) uteklo o vlásek. Děvčata, děkujeme za reprezentaci školy a pod vysokými koši hodně zdaru.
Soupiska:
Tereza Kresanová, Barbora Sedláková, Eliška Strnadová, Eliška Tesaříková,
Tereza Menclová, Zdeňka Vlachová, Veronika Blažková, Kamila Lysoňová,
Natálie Jedličková, Iveta Vašinová
Ladislava Padalíková