logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Mikulášská laťka

Toužebně očekávaný adventní čas je konečně tady. Jakýmsi měřítkem adventu jsou čtyři adventní neděle, které symbolizují na advetním věnci čtyři svíčky. Jak daleko nebo blízko je Štědrý den dětem měří tzv. adventní kalendář. Mikulášské nadělování je pak nejoblíbenější tradicí dětí předškolního a mladšího školního věku.
Naše škola pořádá v tomto čase soutěž o nejlepšího skokana a skokanku do výšky Mikulášskou laťku. Do letošního skákání, které proběhlo třetí prosincové odpoledne, se zapojilo 22 chlapců a dívek 6. - 9. ročníku.
Nejpočetněji obsazené byly kategorie mladší žáci (8 závodníků) a kategorie starší žákyně (6 závodnic). Atmosféra v tělocvičně byla báječná, publikum fandilo a potleskem odměnilo výborné výkony sportovů.
Objevil se také usměvavý Anděl,celý v bílém a nechyběla ani andělská křídla. Jak to všechno dopadlo? Byly rozdány medaile a diplomy třem nejúspěšnějším v každé kategorii. Poděkování a "chapeau" patří všem závodníků, kteří svou účastí potvrdili, že je zbytečné se bát té žluté laminátové tyče.
Mladší žáciStarší žáci
1. David Král125 cm1. Jakub Toman150 cm
2. Aleš Zink120 cm2. Vojtěch Kratochvíl145 cm
3. Michael Foist120 cm3. Jan Bulín145 cm
Mladší žákyněStarší žákyně
1. Eliška Tesaříková125 cm1. Lucie Oujezdská130 cm
2. Kristýna Musilová120 cm2. Darina Válková125 cm
3. Marie Votavová115 cm3. Sára Sovová125 cm
Ladislava Padalíková