logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Soutěž v německém jazyce

V pondělí 21. ledna a ve středu 23. ledna proběhlo školní kolo soutěže v německém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích IA a IIA. Na všechny soutěžící čekala poslechová a konverzační část, ve které popisovali obrázek a vyprávěli o sobě, své rodině a svých zájmech.
Nejlépe své jazykové znalosti využili Jakub Szabó (7. B) a Vojtěch Kratochvíl (9. B), kteří budou naší školu reprezentovat v okresním kole.

Ve středu 6. února se uskutečnilo okresní kolo soutěže v německém jazyce v prostorách GPOA ve Znojmě. Naše dvě želízka, Jakub Szabó v kategorii IA a Vojtěch Kratochvíl v kategorii IIA, si musela poradit nejen s konkurencí, ale především s poslechem a konverzací.
Jakub obsadil a vlastně i obhájil loňské 4. místo. V kategorii IIA jsme byli úspěšnější a dosáhli jsme na stupně vítězů. Druhé místo v této kategorii je po třech letech, kdy se nám podařilo tuto kategorii vyhrát, velkým úspěchem.
Oběma hochům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Vojtovi přejeme, aby stejných úspěchů dosahoval i při studiu na střední škole.
Mgr. Jana Fajkusová