logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Matematická olympiáda

Na začátku ledna se uzavřelo školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. ročníku. Žáci řešili 6 náročných úloh a úspěšným řešitelem se stal ten, kdo vypočítal správně alespoň 4 úlohy.
Do okresního kola, které se bude konat 30. ledna ve Znojmě, postupují Nela Vojtěchová a Tomáš Vojtíšek z 5. A, Jan Bulín, Radim Ivanovič a Martin Fafílek z 9. A a Šimon Svoboda z 9. B.

Ve středu 30. ledna proběhlo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii 9. ročníků se na 4. místě umístil Šimon Svoboda a jen o stupínek níž skončili Jan Bulín a Martin Fafílek. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

15. březen byl poslední den, kdy mohli žáci 6. – 8. ročníku odevzdat vyřešené příklady matematické olympiády. Pro postup do okresního kola je nutné správně vypočítat alespoň čtyři ze šesti zadaných úloh.
Tuto podmínku splnili a tím se do okresního kola nominovali tito žáci: Marek Svoboda a Magdaléna Hrdinová z 6. A, Josef Varaja z 6. B, Vít Němec z 7. B a Lucie Oujezdská z 8. A.

V úterý 9. dubna se ve Znojmě konalo okresní kolo matematické olympiády. Úspěšnými řešiteli se stali Josef Varaja a Vít Němec. Oběma chlapcům gratulujeme za výborné umístění a všem žákům děkujeme za účast v této soutěži.
Mgr. Lenka Vršková