Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Pohár ministra školství v basketbalu - děvčata

Tělocvična Gymnázia Dr. Karla Polesného Znojmo hostila ve středu 21. února účastnice druhé skupiny Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství v basketbale. Pětice družstev, která tvořila děvata ze tří znojemských a dvou venkovských škol, se téměř pět hodin bavila basketem. A bylo se na co dívat. Naše děvčata se střetla s družstvy Gymnázium Dr. Karla Polesného, ZŠ Nám. Republiky, ZŠ Mládeže a ZŠ Jevišovice.
Turnaj otevírá utkání našich děvčat s Jevišovicemi. Zahajujeme neuvěřitelně nervózně a po třech minutách prohráváme o koš. Postupně se Tasovice dostávají do hry a začínají soupeřky přehrávat a poločasové skóre 8:4 v náš prospěch přináší uklidnění. V druhé půli se prosazujeme střelecky, do tabulky zapisujeme dva body za vítězství 14:6.
Druhé utkání s obávaným rivalem z gymnázia je bitva, dobře se brání, hraje se pohledný basket. Po dvaceti minutách hry ukazatel skóre hlásí 11 bodů pro Tasovice a 2 body pro gymnázium. Neskutečné překvapení a důležité dva body za výhru.
Třetí zápas se ZŠ Nám. Republiky je veledůležité. Obě družstva mají dvě vítězství a prohra znamená velkou komplikaci při postupu do finále. Republika praktikuje tvrdou hru na hraně pravidel a trestá nás střelbou z pod koše. Poločasová remíza 4:4 přináší na plochu více agresitity, nepřesností a emocí. Závěr duelu zvládla naše děvčata lépe, výhra 11:7 dává veklou naději na krumlovské finále.
Čeká nás poslední utkání se ZŠ Mládeže. Nechceme připustit žádné komplikace, jdeme do zápasu s tím, že bereme jen výhru. Ale ta se nerodí lehce. Mládežka, která nemá žádný bod z dosavadních odehraných utkání, chce bodovat. Hraje se tvrdý a rychlý basketbal, nedovolí nám kombinaci, dostávají nás pod tlak a nutí dělat chyby. Z utkání, které mělo být pohodové, je boj o každý míč přihraný, vystřelený či doskočený. Těsná výhra 8:6 posílá Tasovice definitivně do okresního finále z prvního místa a děvčata mohou slavit.
Simona Růžičková, Darina Svobodová, Zuzana Podešvová, Nela Houšťová

Po vítězství ve skupině tasovická děvčata deklasovala konkurenci i ve finále, které se uskutečnilo 1. března v Moravském Krumlově. Kompletní výběr školy čekala krásná hala, hrací doba 4x6 mimut čistého času, kompetentní rozhodčí a basketbalová družstva, která postoupila ze skupin - Gymnázium Dr.Karla Polesného a ZŠ Klášterní Moravský Krumlov.
Turnaj zahajuje zápas našich děvčat a Znojmaček. První čtvrtinu vyhráváme 8:4, druhou 18:6, třetí 22:10, čtvrtou 28:14.
Druhý zápas a Krumlovačky. Jsou pro nás velkou neznámou, respekt budí jejich výška a také přesná střelba. První čtvrtinu vyhráváme 13:2, druhou soupeřky začínají kopat, střílí šňůru pěti košů a čtvrtina končí 19:12. Ve třetí se soustředíme na obranu a z brejků skórujeme 25:12. Čtvrtá čtvrtina je ubojovaná, držíme míč, snažíme se kontrolovat hru a dokážeme i skórovat. Výhru chceme urvat a daří se, vítězíme 32:16.
V tomto utkání střílíme dvě trojky - Kamila Matulová a Zuzana Podešvová. A pak už jen taneček a strašná radost z postupu do kraje.
Sumář turnaje:
  • 48 minut basketbalu,který bavil
  • skóre 60:30
  • 9 děvčat z družstva zapsaných v tabulce střelců
  • 12 absolutně spokojených a neuvěřitelně šťastných basketbalistek
  • Tabulka:
    3. ZŠ Klášterní, Moravský Krumlov
    Děvčatům je třeba poděkovat za týmový výkon, poblahopřát k postupu a do dalších bojů popřát to nejlepší.