logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Pohár ministra školství v basketbalu - chlapci

Jde se zase na to. Po školním basketbalovém turnaji je rozehrána Sportovní liga základních škol o Pohár ministra školství v basketbalu, která se týká chlapců. Hraje se ve třech skupinách a vítězové postupují do finále okresního kola, které se tradičně koná v Moravském Krumlově.
Naši kluci hrají ve druhé skupině proti znojemským školám ZŠ JUDr. Josefa Mareše a ZŠ Mládeže. Není třeba zdůrazňovat, že oba soupeři jsou velice kvalitní. Důvěrně známé domácí prosředí pak může být plus pro naše družstvo.
Úvod nám vyšel skvěle. Uhlídali jsme dobře střílející Marešku z trojkové čáry a porážíme ZŠ JUDr. Mareše 22:10. Utkání bylo korektně vedené, hrál se basket, který se musel líbit.
Los nám nepřál, nemáme kliku. Po kraťoučkén vydechnutí nastupujeme k druhému zápasu proti odpočatému soupeři ze ZŠ Mládeže, který navíc vyrukoval s agresívní hrou. Po uplynutí základní hrací doby je stav 8:8 a prodlužuje se. V prvmím čtyřminutovém prodloužení nepadl koš, hrají se další čtyři minuty. Nervy drásající drama rozhodly střely Tomáše Svobody a Františka Lesniaka v závěru.
Kluci vyhráli 12:8 a zaslouženě postupují z prvního místa ve skupině do finále. Fantastické! Báječné! Blahopřejeme a přejeme hodně zdaru v dalších bojích.
Soupiska:
Tomáš Svoboda, Kristian Vyklický, Jan Marko, Roman Kasal, František Lesniak, Ondřej Ondryhal, Adam Bajko, Pert Provazník, František Prodělal,
Radovan Viktorin, Daniel Šimánek
Ladislava Padalíková

V pátek 2. března se naši starší žáci zúčastnili finálových bojů o titul okresního přeborníka v basketbalu. Hrálo se vlastně o nejlepší tým na okrese a ten tým jsme my - hoši ze ZŠ a MŠ Tasovice.
Naše soupeře ZŠ Pražská a Gymnázium Moravský Krumlov jsme porazili jednoznačně.
Výsledky:
 Tasovice - Pražská31 : 15
 Tasovice - Moravský Krumlov33 : 17
Hoši bojovali o každý míč na hřišti, dřeli od první do poslední minuty. Prostě hráli srdíčkem a za naši školu. Patří jim velké poděkování a být nejlepší na okrese je SUPER!
Mgr. Pavel Karaščák