Odznak všestrannosti

Letos poprvé se naše škola zúčastnila okresního kola Odznaku všestrannosti, jehož vznik iniciovali dva zlatí desetibojaři, Robert Změlík a Roman Šebrle. Žáci plní v rámci této části projektu devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s desítkami olympioniků a sportovních osobností a zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce.
Naši školu reprezentovali žáci a žákyně z osmých a sedmých tříd na ZŠ a MŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Disciplíny byly následující: hod medicinbalem vzad za hlavu, trojskok snožmo z místa, kliky za 2 minuty, přeskok švihadla (4 různé přeskoky) za 2 minuty, volitelná disciplína běh na 1000 m či driblink do osmičky za 2 minuty.
Jako družstvo žáci vybojovali 4. místo a za jednotlivce skončil na 2. místě Daniel Šimánek. Šimon Svoboda a Olda Pragr vyhráli běh na 1000 m ve své skupině. Mně se podařilo získat 1. místo v závodě učitelů, i když jsem byl jediný učitel, který se této soutěže zúčastnil.
Diplomy a medaile předávala žákům Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Musím žáky a žákyně pochválit za jejich úsilí a nasazení a za dobrý kolektiv v průběhu celého závodu.
Poděkování za reprezentaci školy patří:
Danovi Šimánkovi, Šimonu Svobodovi, Tereze Zábránské, Darině Svobodové,
Natálce Ficové, Anetě Holíkové, Jakubu Tomanovi, Williamu Dehnerovi,