logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Odznak všestrannosti

Letos poprvé se naše škola zúčastnila okresního kola Odznaku všestrannosti, jehož vznik iniciovali dva zlatí desetibojaři, Robert Změlík a Roman Šebrle. Žáci plní v rámci této části projektu devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s desítkami olympioniků a sportovních osobností a zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce.
Naši školu reprezentovali žáci a žákyně z osmých a sedmých tříd na ZŠ a MŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Disciplíny byly následující: hod medicinbalem vzad za hlavu, trojskok snožmo z místa, kliky za 2 minuty, přeskok švihadla (4 různé přeskoky) za 2 minuty, volitelná disciplína běh na 1000 m či driblink do osmičky za 2 minuty.
Jako družstvo žáci vybojovali 4. místo a za jednotlivce skončil na 2. místě Daniel Šimánek. Šimon Svoboda a Olda Pragr vyhráli běh na 1000 m ve své skupině. Mně se podařilo získat 1. místo v závodě učitelů, i když jsem byl jediný učitel, který se této soutěže zúčastnil.
Diplomy a medaile předávala žákům Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Musím žáky a žákyně pochválit za jejich úsilí a nasazení a za dobrý kolektiv v průběhu celého závodu.
Poděkování za reprezentaci školy patří:
Danovi Šimánkovi, Šimonu Svobodovi, Tereze Zábránské, Darině Svobodové,
Natálce Ficové, Anetě Holíkové, Jakubu Tomanovi, Williamu Dehnerovi,
Katce Kristianové, Oldovi Pragrovi, Vojtovi Kratochvílovi,
Radovanu Viktorínovi, Martinu Sedlářovi, Danovi Bublovi
Mgr. Martin Přehnal