Amerika ve škole

Ve čtvrtek 14. prosince prožívali žáci v rámci celoškolního projektu Nic není jen černobílé americký den. Amerika je prý země zaslíbená, nejdemokratičtější a nejsvobodnější na světě, k tomu ještě plná neomezených možností. Zaměření bylo na americké písně a americkou kuchyni, aby žáci žáci dokázali vnímat všemi smysly. Školní chodbou se nesl společný zpěv písně Jingle Bells a z rozhlasu zněly písně v angličtině zaměřené na vánoční čas.
Ve školní jídelně byl americký duch cítit ze všech koutů. Americké vlajky, obrázky Sochy svobody, indánů a kovbojů, paní kuchařky v maskáčových tričkách, to vše doladilo americký den. Žáci si pochutnali na americkém jídle – americké kukuřičné polévce, chilli con carne s bagetou a jako třešinku na dortu dostali čokoládový donut se stylovou americkou vlaječkou.
Celý den se žákům líbil a už nyní netrpělivě čekají, který kontinent je čeká příště.
Mgr. Martina Trmalová