Draní peří

V úterý 20. února navštívili žáci prvního ročníku kulturně poznávací akci v KD Hodonice s názvem Draní peří. Klub seniorů Podyjí Hodonice pořádal přehlídku polozapomenutých dovedností spojených s draním peří.
Děti si prohlédly výstavku dobových předmětů, vyzkoušely si jak se dralo peří, svázaly si peroutku a hlavně ochutnaly dobroty z kuchyní našich babiček - bramborové šišky, houbového kubu, pohankovou kaši, boží milosti, langoše, vdolky a spoustu dalších.
Ohlasy dětí:
Bob – nejvíce se mi líbily staré dřevěné nástroje
Anička – nejhezčí byly vyšívané kroje
Vanesa – mně se nejvíce líbilo dobré jídlo
Nela – moc mi chutnnaly šišky s mákem
Olivka – mně se líbilo, jak jsem si mohla zkusit drát peří

Mgr. Martina Trmalová
Mgr. Anežka Kuchaříková

Draní peří navštívili také žáci 3. ročníku. Seznámili se s minulostí pro ně již vzdálenou, jak žili lidé dříve. Prohlédli si výstavku vyšívaných a dobových předmětů, např. starožitné mlýnky, staré zemědělské nářadí, např. vidle, hoblík, cep. Ukázali si, jak se dříve mlátilo obilí, vyzkoušeli si draní peří. Ochutnali tradiční speciality našich babiček, které dětem moc chutnaly. Velké poděkování patří všem, kteří se na poznávací akci podíleli.

Mgr. Jana Luskačová