Prvňáci v Planetáriu

V pondělí 4. prosince se žáci prvních tříd vydali na exkurzi do planetária v Brně. Za sněživého zimního počasí si prohlédli a vyzkoušeli venkovní expozici planetária. V sále digitária se dozvěděli zajímavosti o planetách a souhvězdích. Děti také měly možnost vidět hvězdnou zimní oblohu.
Potom už následoval samotný program ZULA HLÍDKA: DOBRODRUŽSTVÍ V ČASE. Se Zula hlídkou se děti vydaly na napínavé dobrodružství napříč časem i prostorem. Naučily se rozpoznávat různé vesmírné objekty – kometu, mlhovinu, planetky a spoustu dalších. Zula hlídka se také starala, aby se nikde neválely odpadky. Hlídka dělala správnou a užitečnou věc, protože odpadky do přírody nepatří.
Povrch planety Země se v průběhu času měnil, i to se prvňáci dozvěděli. Po skončení promítání si zakoupili upomínkové předměty s vesmírnou tématikou a plni nových informací se vrátili zpět domů.
Mgr. Martina Trmalová
Mgr. Anežka Kuchaříková