Akce družiny

Budky pro ptáčky

V pondělí 20. listopadu jsme se s dětmi jako již každoročně vydali nainstalovat pět krmítek pro ptáčky. Ptáčkům jsme již zasypali první krmení a budeme je během zimy kontrolovat a doplňovat.

Mgr. Vlasta Harenčáková

Olympiáda obratnosti

V pátek 2. března trávily děti odpoledne ve velké tělocvičně, kde procvičovaly cviky obratnosti. Válely sudy, přeskakovaly lavičku, házely míčem na koš, přeskakovaly švédskou bednu, skákaly na trampolíně a přelézaly žebřiny.
Dětem se odpoledne líbilo a všichni to zvládly na výbornou.

Marcela Sosnová

Velikonoční zajíc

Ve středu 28. března se děti ze školní družiny zúčastnily akce Velikonoční zajíc. Paní vychovatelky poschovávaly v areálu školy papírová vajíčka, které děti musely najít. Papírová vajíčka potom vyměnily za čokoládové, které si také s chutí snědly.
Akce se i přes větrné počasí vydařila, děti si jí náramně užily a společně se těší na další akci.

Bc. Monika Bulínová

Měsíc knihy v družině

V průběhu měsíce března si děti nosily své oblíbené knihy z domova. Seznamovaly se s různými příběhy jak z říše pohádek, encyklopedií, ale i dobrodružné příběhy. Vyráběly si také záložky do knih, které denně používají ve svých čítankách a slabikářích. Povídaly si jak o autorech knih, ale také o ilustrátorech. Děti si samy zkusily vymyslet ilustraci ke svému příběhu, který je zaujal.
Společně jsme objevovali a stále budeme objevovat při společném čtení nová dobrodružství zajímavých příběhů jako třeba Lichožroutů, Včelích medvídků a mnoho jiných knih, které nás zaujmou.

Zdeňka Lacinová