Princezna ze mlejna

V pondělí 11. listopadu děti letos poprvé navštívily Městské divadlo ve Znojmě. Pohádku, ve které krajánek Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce, nám přijeli zahrát herci z Divadla Pegas, Praha.
Veselá hudební pohádka s pěknými kulisami a vtipnými průpovidkami malého čertíka nás velmi pobavila. Už nyní se těšíme na další pohádku k blížícímu se adventnímu času.

Pohádky na Vánoce

V pondělí 2. prosince jsme letos podruhé navštívili znojemské divadlo.
Divadlo Pohádka z Prahy nám představila příběh Jak rozmařilá mlynářka lakotila. To byla první pohádka, která nám naznačila jeden z významu vánoc a to pomáhat druhým lidem.
Druhá pohádka Půjdem spolu do Betléma je příběh o narození Ježíška, provázený známými koledami a hlavně sestavení živého Betléma.
I naši žáci byli vybráni a vyzkoušeli si stát na jevišti jako herci a společně si zazpívat známé koledy. Osvětlovači nám nasvítili padající sníh a nálada krásného předvánočního času nás docela nadchla.

O pokladu ve mlýně

Hned po zimních prázdninách jsme se v pondělí 6. ledna vypravili do Znojma na další, již třetí pohádku. Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy nám zahrála českou pohádku O pokladu ve mlýně.
Chamtivá selka chce získat poklad jenom pro sebe, ale strašidla ve mlýně společně s čertem jí to překazí. Ke mlýnu zabloudí Matěj s Bětkou, kterým strašidla a nakonec i čert pomůže. A tak lakotná selka skončí v pekle.
Veselá pohádka plná písniček a legrace zejména v podání čerta nás pobavila a rozesmála. Na závěr byly děti pozvány na jeviště a společně s herci si na jednu písničku s nimi i zatančily. Těšíme se opět 24. února.
Zdeňka Lacinová