O statečném kováři Mikešovi

V pondělí 3. prosince se děti ze školní družiny vypravily do Městského divadla ve Znojmě na představení O statečném kováři Mikešovi.
V pohádce Boženy Němcové se nebojácný kovářský synek vydá na zkušenou do světa, cestou potká siláka Matěje a společně osvobodí dvě princezny. Není to ale samo sebou, čeká je spousta nástrah.
Představení provázené písničkami se dětem líbilo. Domů se vracely s příjemným zážitkem nejen z pohádky, ale i z krásného prostředí divadla.

Pyšná princezna

V pondělí 7. ledna se děti z družiny vydaly na druhé divadelní představení. Muzikálovou pohádku Pyšná princezna, plnou písniček a krásných kostýmů, nám zahráli herci Divadelní společnosti Julie Jurištové z Prahy.
Představení o tom, jak se podařilo králi Miroslavovi napravit rozmazlenou a pyšnou princeznu Krasomilu bylo kvalitně předvedné a všem se líbilo. Už se těšíme znovu do divadla, bude to brzy, hned po jarních prázdninách.

Jak Vendelín s čerty vařil

V pondělí hned po jarních prázdninách jsme se vydali do divadla ve Znojmě již na třetí pohádku. GP-Art s.r.o. Praha nám předvedla veselou a maličko poučnou pohádku Jak Vendelín s čerty vařil.
Šlo o to, jak uvařit nejlepší jídlo pro samotného Lucifera. V sázce byl pekelný trůn a připletla se lidská dušička. Pohádka byla provázena písničkami a veselými zápletkami, a tak nás i pobavila. S příjemnými pocity jsme se po představení vraceli domů.

Jak Tonda léčil rohatou princeznu

V pondělí 25. března jsme se vypravili již na čtvrté divadelní představení do Znojma. S pohádkou Jak Tonda léčil rohatou princeznu za námi přijeli pouze dva herci z Divadla Andromeda Praha.
Kouzelná tetička se nemůže dívat na zlobivou princeznu Safiru a přičaruje jí kravský roh na hlavu. Dokud se princezna nepolepší, roh jí zůstane. Hodný Tonda jí pomůže, ale protože je sám popleta nepodaří se mu to napoprvé.
Pohádka provázená veselými písničkami s vůní orientu nás pobavila. Další poslední představení v letošním školním roce nás čeká až koncem května.
Zdeňka Lacinová

Křoupat zdravě - dá se hravě!

V pondělí 27. května se děti ze školní družiny vypravily do Městského divadla ve Znojmě na poslední divadelní představení Křoupat zdravě - dá se hravě! Tématem divadelního představení je zdravé jídlo.
Hlavními postavami příběhu jsou dvě děti Křupík a Smaženka. Celý děj ukazuje, kam to vede, když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny za svoje zdraví. Příběh, který samozřejmě dobře skončil, ukázal dětem jak chutné mohou být i zdravé potraviny.
Představení provázené veselými písničkami o jídle se dětem velmi líbilo, děti si na závěr představení s herci zazpívaly a zatančily.
Lucie Suchánková