O statečném kováři Mikešovi

V pondělí 3. prosince se děti ze školní družiny vypravily do Městského divadla ve Znojmě na představení O statečném kováři Mikešovi.
V pohádce Boženy Němcové se nebojácný kovářský synek vydá na zkušenou do světa, cestou potká siláka Matěje a společně osvobodí dvě princezny. Není to ale samo sebou, čeká je spousta nástrah.
Představení provázené písničkami se dětem líbilo. Domů se vracely s příjemným zážitkem nejen z pohádky, ale i z krásného prostředí divadla.

Pyšná princezna

V pondělí 7. ledna se děti z družiny vydaly na druhé divadelní představení. Muzikálovou pohádku Pyšná princezna, plnou písniček a krásných kostýmů, nám zahráli herci Divadelní společnosti Julie Jurištové z Prahy.
Představení o tom, jak se podařilo králi Miroslavovi napravit rozmazlenou a pyšnou princeznu Krasomilu bylo kvalitně předvedné a všem se líbilo. Už se těšíme znovu do divadla, bude to brzy, hned po jarních prázdninách.

Jak Vendelín s čerty vařil

V pondělí hned po jarních prázdninách jsme se vydali do divadla ve Znojmě již na třetí pohádku. GP-Art s.r.o. Praha nám předvedla veselou a maličko poučnou pohádku Jak Vendelín s čerty vařil.
Šlo o to, jak uvařit nejlepší jídlo pro samotného Lucifera. V sázce byl pekelný trůn a připletla se lidská dušička. Pohádka byla provázena písničkami a veselými zápletkami, a tak nás i pobavila. S příjemnými pocity jsme se po představení vraceli domů.
Zdeňka Lacinová