Gulliverovy cesty

V pondělí 4. prosince se děti ze školní družiny vydaly na první divadelní přestavení do Městského divadla ve Znojmě. Zhlédli představení s názvem Gulliverovy cesty – země obrů. S přestavením za námi přijeli herci z Mladé scény z Ústí nad Labem. Gulliverovy cesty autora Jonathana Swifta patří k nejznámějším dílům světové literatury.
V přestavení plném dobrodružství a napětí, zda Gulliver vyvázne ze země obrů, vynikaly herecké výkony loutkoherců, kteří vodili loutky obřích rozměrů. Vzhledem k tomu, že se pro některé děti jednalo o první přestavení v Městském divadle, strhla nás atmosféra příjemného divadelního prostředí.

Čertův švagr

V pondělí 8. ledna jsme se s dětmi vypravili na druhé divadelní představení. S pohádkovým muzikálem Čertův švagr k nám přijela divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy. Klasickou pohádku Boženy Němcové o lakotné Dorotě Máchalové, která se chce zmocnit mlýnu a vyštve mladého mlynáře na vojnu, náme z televizní obrazovky všichni.
Představení bylo plné rytmických písniček, světelných efektů a burácení v pekle. Děti tleskaly už během velmi vydařeného představení a příjemné zážitky umocnilo ještě v závěru pohádky pozvání herců na jeviště. Tak si děti ještě zatančily a zacvičily s herci a s nadšením se vracely domů. Těšíme se opět na další divadlo a to hned 12. února.

Tři přadleny

Hned po prázdninách v pondělí 12. února jsme se vydali už potřetí do Městského divadla Znojmo. Pohádku s názvem Tři přadleny si k nám přijeli zahrát herci Divadla Pohádka z Prahy.
V jednom království si král hledal pilnou a pracovitou nevěstu a to i obyčejnou, neurozenou. A v jedné chalupě se mu zalíbila jedna panenka o které si myslel, že je pracovitá tak, jak mu jí její matka vychválila. Vzal si ji na zámek a měla příst na kolovrátku. Jenže pro svoji lenost to neuměla a tak jí pomohly a naučily příst tři velice zvláštní tetičky přadleny.
Pohádka byla plná pěkných písniček a poučení. S příjemnými zážitky jsme se vraceli domů. Přesně za měsíc, tedy 12. března jedeme opět do divadla.

Pipi dlouhá punčocha

V pondělí 12. března jsme již počtvrté vyjeli do Znojma do divadla na představení Pipi dlouhá punčocha. S příběhy pihaté rezavé holky si připravili pro nás tentokrát herci z Hoffmannova divadla, Uherské Hradiště.
Dobrodružství Pipi a jejích kamarádů plné fantazie a humoru nás příjemně pobavilo. Spolubydlící malý koník a hlavně opička někdy pomohli, jindy pobavili. Představení bylo časově trošku delší, ale zábavné a provázané písničkami a tak jsme se domů vraceli s příjemnými prožitky. Další a v letošním školním roce již poslední představení nás čeká až 14. května opět v pondělí. Těšíme se.

Sůl nad zlato

V pondělí 14. května jsme se vypravili na poslední pohádku Sůl nad zlato v pozměněném scénáři. Rozhněvaný král má pouze dvě dcery a chytrou Marušku provázejí koza Cecilka a laskavá kmotřička.
Pohádka divadelní agentury Praha plná písniček dopadla šťastně stejně jako náš návrat domů.
Zdeňka Lacinová