Futsalový turnaj

Ve čtvrtek 24. října se uskutečnilo ve Znojmě první kolo futsalové ligy žáků 8. – 9. ročníku. Při nemožnosti tréninku v hale jsme nikdy v tomto sportu nevynikali a tak tomu bylo i tentokrát. V obou utkáních s kluky ZŠ Mládeže a ZŠ nám. Republiky, jejichž týmy jsou složeny převážně z fotbalistů znojemských mužstev, jsme odešli poraženi a skončili na třetím, nepostupovém místě.
Naši školu reprezentovali:
Petr Buchta, Petr Vojtíšek, Ondřej Kodýtek, Richard Mrkos, Pavel Vítek,
Daniel Dehner, William Dehner, Filip Jedlička, Samuel Tichý

Ve čtvrtek 7. listopadu se tento turnaj uskutečnil i pro kluky 6. a 7. ročníku. Naši mladší fotbalisté předvedli více fotbalového umu než jejich starší spolužáci, což dokázali hned v prvním utkání, ve kterém porazili chlapce ZŠ Mikulovice.
Ve druhém utkání po vyrovnaném boji podlehli pozdějšímu vítězi ZŠ Mládeže. Ve třetím utkání s týmem ZŠ nám. Republiky dokázali otočit nepříznivý stav a uhrát cennou remízu, která jim zajistila postup do dalšího kola.
Naši školu reprezentovali:
Adam Kohoutek, David Matula, Dušan Dikovský, Matěj Vomočil, Martin Vasmanský, Viktor Knotek, David Kříž, Tomáš Kříž,
Tomáš Vojtíšek a Patrik Vašíček

To se uskutečnilo 6. prosince v nafukovací hale ZŠ Novolíšeňská v Brně. Našim klukům nevadila změna povrchu ani mírný chlad v hale, neboť i tak předváděli opět své fotbalové umění, které vyústilo v historický úspěch, což je postup do dalšího kola.
Při cestě, která nakonec vynesla druhé místo, porazili nejdříve kluky ze ZŠ Rájec Jestřebí a poté tým ze ZŠ Herčíkova Brno. V posledním zápase s velmi zdatným soupeřem, hochy z pořádající školy, byli nakonec poraženi, ale i tak jim již zmíněný postup neunikl.

Další kolo nás ve čtvrtek 16. ledna paradoxně zavedlo opět do znojemské sportovní haly a postavilo nám do cesty dva nepříjemné soupeře. Prvním z nich byli kluci ze ZŠ Chalabalova Brno, se kterými jsme sehráli vyrovnanou partii, po poločase vedli, ale nakonec se zbytečnými chybami připravili o vítězství a těsně podlehli.
V druhém utkání nám domácí favorit, tým ZŠ Mládeže, předvedl větší fotbalovost a důraz a tentokrát nás vcelku lehce přehrál. Tím naše cesta končí. Zklamání? Nedá se říci, neboť už postup do třetího kola, jak jsem již napsal, je pro nás velkým úspěchem.
Josef Durajka