Pohár AŠSK ve florbalu starších dívek

Okresní kolo sportovní ligy základních škol ve florbalu pokračovalo v úterý 26. listopadu ve sportovní hale TJ Znojmo. Soutěžit přijela tentokrát družstva žákyň 8. a 9. tříd ZŠ. Hrálo se dle pravidel florbalu 4 x 9 minut, pět hráček v poli + brankářka.
Turnaj zahájila naše děvčata a dívky ze ZŠ Republika. Tvrdě hrající soupeřky vyhrávají 3:1. Do druhého zápasu nastupujeme s jasným cílem, zvítězit. Po osmnácti minutách hry, kdy se děvčata předvedla dobrou obranou i útokem, porážíme ZŠ Mareše 3 :1. Třetí naše utkání proti suverénně hrajícím dívkám ze ZŠ Mládeže je taktická bitva, je třeba otupit údernou sílu soupeře a ubránit jejich nebezpečnou střelkyni s číslem 10. Po zodpovědném výkonu všech našich hráček jako jediní na celém turnaji nedovolíme soupeřkám vyhrát a utkání končí remízou 0:0.
Tasovická děvčata turnaj otevírala a také končila. V posledním utkání se ZŠ Pražská je matematika jasná, třetí místo zajistí výhra, ale stačí i plichta. Začátek utkání je strašidelný, ještě jsme se nerozjely a už inkasujeme na 0:1. Nastřelujeme břevno, střely těsně míjejí branku soupeřek a pořád nic. Pak nastal zlom, děvčata tlačí neustále na soupeřky, skvělé zákroky předvádí brankářka, opíráme se o výkony našich nejzkušenějších hráček. Podaří se srovnat skóre a pak dvěma vstřelenými góly jdeme do vedení, koukáme na hodiny a pak zvedáme ruce nad hlavu, vítězové si oddechli.
Turnaj skončil, jedeme domů a na krku máme pověšené bronzové medaile.
Děvčata, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Soupiska:
Nikola Krupičková (C),Nikola Navrkalová, Lenka Matušková, Darina Válková, Zuzana Podešvová, Kamila Lysoňová, Iveta Vašinová, Natálie Jedličková,
Eliška Tesaříková, Zdeňka Vlachová, Helena Šťastná
Ladislava Padalíková