Pohár AŠSK ve florbalu dívek

V úterý 12. listopadu patřila znojemská hala především našim dívkám, které ovládly svoji kategorii (6. – 7. tříd) za vydatného přispění dvou páťaček. Přestože dorazily pouze tři školy, holky ze sebe v obou zápasech vydaly maximum.
V prvním utkání proti ZŠ Mládeže náš tým od začátku diktoval tempo a přidával postupně góly s dobře zabezpečenou obranou v zádech. Dívky se bleskurychle zabydlely na velkém hřišti, které bylo pro jejich oči před zápasem tak obrovské a dále se zmenšovalo s každou odehranou minutou. Vítězíme 8 : 0.
Druhé utkání se ZŠ nám. Republiky bylo dlouho bez branek, až se prosadila odvážnou akcí naše gólmanka Barbora Jeřábková (v tomto zápase pro změnu v roli útočnice). Otevřené konto dále rozšířila Denisa Fargašová a byl to gól vítězný, protože soupeř již pouze snížil na konečných 2 : 1 pro nás.
Gratulujeme našim vítězkám okresu, které kromě zlatých medailí a poháru vybojovaly také premiérovou dívčí účast v krajském kole tohoto poháru.
Naši školu reprezentovali:
Karolína Horová, Aneta Balážová, Barbora Havlíková, Barbora Jeřábková,
Eliška Plechatá, Kateřina Matulová, Denisa Fargašová, Kristýna Kubíková,
Radka Šafaříková, Ellen Herzigová a Lucie Vašíčková

Ve čtvrtek 28. listopadu se s posílenou sestavou o Mariannu Fojtáškovou vydáváme do Pohořelic, kde se potkáme se dalšími šesti nejlepšími týmy kraje. Celkem 7 týmů je losem rozděleno do dvou skupin.
V té naší porážíme výborným výkonem Boskovice 4:1. Potom však nestačíme na tradičně sportovně úspěšnou brněnskou školu Horní 0:2. K postupu ze skupiny potřebujeme porazit Šitbořice. S pozdějším vítězem turnaje dlouho držíme krok, inkasujeme však gól a ani závěrečným tlakem nedokážeme zápas zvrátit. Prohráváme těsně 0:1.
Zbývá poslední zápas o páté místo s domácími Pohořelicemi z druhé skupiny. Holky do něj již vkládají všechno, dotahují nepříznivý stav a vyrovnávají. Přichází ale další gól od soupeře, na který již ofenzivně nezareagujeme, 2:3 a nezbývá než se spokojit s celkovým 6. místem.
Náš mladý tým se však od starších soupeřek mnohému přiučil, zažil si spolu s nimi radostné i smutné emoce, posunul se nejen sportovně, ale našel i nová přátelství. Dívkám za vzornou reprezentaci jak naší školy, tak i celého okresu gratulujeme a těšíme se na jejich výkony ve stejné kategorii za rok.
Mgr. Michael Bartas