Mikulášská laťka

Na začátku advent, na konci Vánoce a mezi tím ťuká na dveře tělocvičny Mikuláš, aby držel pěsti skokanům a skokankám do výšky. Takový je na naší škole prosinec rok co rok. Druhé prosincové odpoledne věnovalo 24 kluků a děvčat z druhého stupně sportu, skákala se Mikulášská laťka. Odměnou jim byl nejen diplom, medaile či drobná sladkost, ale i dobrý pocit z předvedeného výkonu.
Nejpočetněji obsazované bývají tradičně kategorie mladších žáků a žákyň. Letos se přihlásilo 14 soutěžících, v kategorii starších žáků a žákyň pak 10. Mladší žákyně zahájily soutěžní skákání nešťastně. Vlivem nervozity čtyři nezapsaly základní výšku a vypadly ze soutěže, proto na stupních vítězů jsou pouze dvě závodnice. Nikol Schlesingerová výkonem 105 cm obsadila 1. místo, stříbro si vybojovala Vanessa Bednářová.
V kategorii starších žákyň parádní výkon předvedla Lucie Oujezdská a získala zlato za 131 cm. O tři centimetry méně, tedy 128 cm, skočila Tereza Hanzlíčková na místě druhém, bronzová medaile cinkla za shodných 128 cm Barboře Sedlákové, která více opravovala.
Kategorii mladších žáků vyhrál Dušan Dikovský s výkonem 125 cm, druhý byl Matěj Paulenka výkonem 123 cm a třetí Marek Štipčák výkonem 120 cm.
Co se týče výkonů, tak úplně nejlepší skoky byly ve starších žácích. První byl Lukáš Kučera výkonem 140 cm, druhý Josef Miléř výkonem 130 cm a třetí David Král výkonem 130 cm.
Poděkování patří všem výškařům a výškařkám za předvedené výkony a také kolegům, kteří pomohli s organizací Mikulášské laťky - Františku Leischnerovi, Michaelu Bartasovi a Martinu Přehnalovi.
Ladislava Padalíková
Mgr. Pavel Karaščák