Pangea

V měsíci únoru se na naší škole konala matematická soutěž Pangea. Žáci 4. – 9. ročníku řešili 15 soutěžních úkolů. Celá soutěž probíhá on–line a žáci zaznamenávají své odpovědi na školních počítačích.
Soutěž Pangea je určena pro všechny žáky, kteří rádi počítají a pracují s reálnými příklady ze života převážně ze společenskovědních a přírodovědních oborů. Pro letošní rok byla zvolena témata Média a Záchranné sbory.
Za každý úkol mohli žáci podle stupně obtížnosti získat 1 až 8 bodů. Soutěž probíhá ve dvou kolech – školní a finálové. Začátkem dubna se žáci dozvědí, jak se umístili a jestli někdo z nich postupuje do finálového kola v Praze.

Ve středu 8. dubna byly zveřejněny konečné výsledky školního kola matematické soutěže Pangea. Vynikajícího výsledku dosáhl Josef Varaja ze 7. B, který postupuje do celostátního finále.
Nejúspěšnější řešitelé jednotlivých ročníků:
4. ročník 5. ročník
1. Antonie Suchá 1. Veronika Břoušková