Jsi Evropan?

Pro kterou zemi jsou typické tulipány? Jak se nazývá nejvyšší sopka v Evropě? Které zemi se říkalo Uhersko? Odkud pocházejí Vikingové? V jakém státě rádi jedí paellu? Kde najdeme zámek Neuschwanstein? Které zvíře nepochází z Evropy? ...a na mnoho dalších otázek si vyzkoušeli odpovědět žáci druhého stupně v pondělí 16. prosince v zábavně vědomostním kvízu JSI EVROPAN?
Otázky se netýkaly jen geografie a historie našeho kontinentu, ale také flóry a fauny, průmyslu či typických pokrmů a produktů zemí Evropy. Žáci nejenže potrápili své mozkové závity, ale rozšířili své obzory o informace týkající se tzv. Starého kontinentu.
V tomto kvízu se nejlépe umístil žák 8. B a to Vít Němec, na druhém a třetím místě pak osmačky z áčka Gabriela Vítková a Tereza Pospíchalová. Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za účast.
Bc. Alena Floriánová