Zeměpisná olympiáda

Hojná účast provázela letošní ročník školního kola zeměpisné olympiády v pondělí 13. ledna. Žáci mezi sebou bojovali rozděleni do tří kategorii dle ročníků. Nejzastoupenější skupinou byla kategorie C (8. a 9. ročník), která byla také výsledkově velice napjatá. Bodový rozdíl mezi prvním a desátým místem byl pouhých 5 bodů. Na stupních vítězů se nakonec umístili na třetím místě Lukáš Kuba s 45 body, na druhém místě Vít Žák s 46,5 body a na prvním místě Daniel Dehner s 47,5 body.
V kategorii B pro 7. ročník se na prvních třech místech umístili Karolína Horová s 16,6 body, Matěj Paulenka s 26,5 body a na prvním místě Marek Svoboda s 41,5 body.
Výsledky kategorie A pro 6. ročník jsou – 3. místo Lucie Karpíšková, 2. místo Milan Hrůza a místo 1. Jiří Maštera. Všem zúčastněním děkujeme za statečnost a podané výkony a vítězům všech kategorií gratulujeme k postupu do okresního kola, kde budou v únoru reprezentovat naši školu.

Ve čtvrtek 26. února se ve Znojmě uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády, kde naši školu reprezentovala trojice hochů ze druhého stupně Jiří Maštera, Marek Svoboda a Daniel Dehner.
I přes maximální snahu se bohužel ani jednom z nich nepodařilo postoupit do krajského kola, avšak musíme všem poděkovat za jejich bojovnost a pozitivní přístup k zeměpisu.
Mgr. Jakub Matuszczyk