Matematická olympiáda

V pátek 10. ledna se uzavřelo školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. ročníku. Žáci řešili 6 náročných úloh a úspěšným řešitelem se stal ten, kdo vypočítal správně alespoň 4 úlohy.
Pro žáky 9. ročníku bylo letošní zadání úloh nad jejich síly a nikdo se nestal úspěšným řešitelem. Lépe dopadli žáci 5. ročníku – Anežka Jungrová, Monika Běhavková, Sára Horová a Roman Vasmanský.
Nejvíce bodů získala Sára Horová z 5. B. Postupuje do okresního kola, které se bude konat 29. ledna ve Znojmě.

Ve středu 29. ledna proběhlo okresní kolo matematické olympiády. Sára Horová si v konkurenci 41 žáků 5. tříd vedla výborně a obsadila 3. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalších matematických soutěžích.
Mgr. Lenka Vršková