logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Školní basketbalový turnaj - hoši

V pondělí 21. ledna byl dohrán školní basketbalový turnaj v kategorii mladších i starších žáků. Je to turnaj, kterého se zúčastnilo 8 týmů hochů a 8 týmů dívek v celkovém počtu 96 žáků! Velká školní akce v rozsahu 14 dnů plných vzájemných zápasů. Turnaj je velice oblíben a na naší škole má velkou tradici se spoustou hodně dobrých výsledků i na krajské úrovni.
V kategorii starších žáků suverénně vyhrál tým 9. B. Z tohoto týmu je také nejlepší střelec kategorie – Daniel Šimánek s celkovým počtem bodů 27 z 56, které jeho tým nastřílel soupeřům.
Druhé místo patří výběru 9. A. Jediný jejich přemožitel byl vítěz kategorie.
Třetí místo patří výběru 8. B. Je to velké překvapení a ukázalo se, že bojovnost a týmový duch může slavit úspěchy.
Čtvrté místo obsadil tým 8. A. Tam jsou sice basketbalisti nadaní, ale ta bojovnost a touha vyhrát malinko scházela.

V kategorii mladších žáků byl suverénní tým 7. A. Šikovní hoši s talentem pro kombinaci a také s nejlepším střelcem této kategorie - Alešem Brňákem, který nastřílel soupeřům 25 bodů ze 42 možných.
Druhé místo patří týmu 7. B, třetí místo tým 6. B a čtvrté místo obsadil tým 6. A.
Jasně se projevuje ve všech kategoriích věkový rozdíl, byť je to třeba jen jeden rok, je to znát a tím chci říct, že i ti třetí a čtvrtí jsou slušní hráči, ale zatím jim schází třeba jen výška a zkušenosti. Turnaj byl povedený a splnil svůj účel = zapojit co největší počet žáků do sportovní aktivity, která v současné době mládeži hodně schází.
Mgr. Pavel Karaščák