logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Basketbal - chlapci

V úterý 12. března se ve Znojmě za účasti osmi týmů uskutečnilo okresní finále v košíkové chlapců kategorie IV. Naši kluci byli nalosováni do skupiny s kluky ZŠ Mládeže, ZŠ Božice a GPOA Znojmo.
Skupinou prošli bez větších problémů a postupně zdolali všechny soupeře dvoucifernými rozdíly. To jim vyneslo první místo a přímý souboj o postup do krajského kola. V tomto rozhodujícím utkání se jim do cesty postavili kluci ze ZŠ nám. Republiky. Ve velmi vypjatém a vyrovnaném boji se jim nakonec podařilo tohoto velmi houževnatého soupeře o jeden koš porazit a postoupit tak do dalších bojů.
Naši školu reprezentovali:
Petr Provazník, Radovan Viktorín, Martin Sedlář, Daniel Šimánek, Jan Bulín,
František Prodělal, Filip Jedlička a Petr Dobeš
Josef Durajka

V pátek 22. března jsme se zúčastnili krajského finále. Síla soupeřů byla velká a vlastně jako jediní jsme byli tým, ve kterém nebyl ani jeden hráč, který basketbal hraje závodně. Některé týmy byly kompletně basketbalové a na jejich výkonnosti to bylo znát.
Prohráli jsme všechny tři zápasy, které jsme hráli a loňský úspěch jsme nezopakovali. Zúčastněné týmy: Blansko, Valtice, Brno, Šlapanice Kyjov, Vyškov, Tasovice.
Soupiska:
Šimánek Daniel, Sedlář Martin, Bulín Jan, Provazník Petr, Viktorín Radovan, Dobeš Petr, Kučera Lukáš, Jedlička Filip, Svoboda Šimon, Prodělal František
Jsme vítězové okresu a to je velký úspěch. Mezi krajským finálem a okresním je prospastný rozdíl, který se velice těžko překonává. Poděkování patří všem žákům na soupisce.
Mgr. Pavel Karaščák