Pythagoriáda

Ve čtvrtek 4. dubna proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Žáci pátých až osmých tříd řešili 15 složitých úloh, které obsahovaly matematické problémy nad rámec učiva příslušného pro daný ročník ZŠ. Řešitel byl úspěšný, když dosáhl minimálně 10 bodů.
V kategorii 5. tříd úlohy řešilo úlohy 28 žáků. Vítězem této kategorie se stal Patrik Ivanovič z 5. B s 11 body, druhé místo obsadil ze stejné třídy Michal Charvátek s 8 body, třetí místo pak obsadila Barbora Jeřábkováz 5. A.
V kategorii 6. tříd úlohy řešilo 13 žáků. Vítězem se stala Magdaléna Hrdinová ze 6. A s 11 body, druhé a třetí místo obsadili Marek Svoboda ze 6. A a Josef Varaja ze 6. B s 9 body.
V kategorii 7. tříd řešilo úlohy 15 žáků. Vítězem se stal Daniel Dehner ze 7. B s 9 body, o druhou a třetí příčku se podělili Petr Vojtíšek a Jan Šula ze 7. B s 8 body.
V kategorii 8. tříd řešilo úlohy 5 žáků. Vítězem se stala Lucie Oujezdská z 8. A se 7 body, druhý byl Lukáš Kuba se 6 body, pak Darina Válková s 5 body, oba z 8. B.
Seznam postupujících do okresního kola zašle okresní komise po vyhodnocení celkového počtu úspěšných řešitelů z celého okresu. Z naší školy se do okresního kola nikdo neprobojoval.
Mgr. Milan Křápek