logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

100 let České republiky

V červnu si žáci naší školy připomněli významné výročí z loňského roku 2018 - 100 let od založení České republiky. My jsme si na tuto událost vzpomněli již 1. června, kdy jsme sestavili živou vlajku.
V pondělí 10. června však žáci do akce zapojili své hlavy a utkali se na bitevním poli vědomostním. Soutěž 100 let České republiky se skládala z otázek, které se týkaly historie, kultury a také politiky České republiky. Žáci si tak osvěžili své znalosti z dalších předmětů.
Který král byl nazýván železným a zlatým? Který český spisovatel dostal Nobelovu cenu za literaturu? Kolik poslanců má naše poslanecká sněmovna? Jaký český film dostal Oskara?
To je jen velmi stručný výtah z celkového počtu 50 otázek, se kterými se nejlépe popral Šimon Svoboda z 9. B, jen o bod horší byl Radovan Viktorín rovněž z 9. B a na třetím místě skončil Jan Bulín z 9. A. Všichni účastníci soutěže však ukázali, že se v problematice historie, kultury a politiky orientují, a mají rádi naši zem, proto byli odměněni všichni malou sladkou odměnou.
Bc. Alena Floriánová