logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Hlavní města Evropy

V úterý 27. listopadu se odstartovala první část akce Hlavní města Evropy, kde měli žáci prvního stupně za úkol vytvořit panely hlavních měst států Evropy.
První třídy vypracovaly referáty o hlavním městě České republiky - Praze. V této hodině si povídali o státních hranicích, státní vlajce a ukázali si památky Pražský hrad, Orloj, Karlův most, Tančící dům, Václavské náměstí, Národní divadlo a Vyšehrad.
Druhé třídy měly za úkol získat informace o hlavním městě Slovenska - Bratislavě. Besedovali o historických památkách a zajímavostech tohoto města. Zmínili Národní divadlo, zajímavou stavbu Mostu SNP s vyhlídkovou restaurací.
Třeťáci si prezentovali připravené referáty a společně vybrali nejúspěšnější na panel hlavního města Ruska - Moskvy. Besedovali o Chrámu zvěstování panny Marie, GUM z Rudého náměstí, o Rudém náměstí, Kremlu a také hokejovém klubu HC CSKA Moskva.
Čtvrtý ročník měl za úkol zpracovat referáty o památkách německého hlavního města Berlína. Referáty byly zaměřeny na Braniborskou bránu, budovu Římského sněmu, Národní galerii, Židovský památník, Berlínskou katedrálu, Vítězný sloup, Berlínskou filharmonii. Povídali si také o vlajce a znaku Německa.
Páťáci se zaměřili na výtvarné zpracování londýnských památek. Malovali Tower Bridge, Big Ben, Stonehenge a typický londýnský dvoupatrový autobus.
Všichni žáci prvního stupně vytvořili zajímavé a krásné panely, které prezentovali v měsíci prosinci.
Mgr. Vladislava Sedlářová