logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Ikony Evropy

V úterý 27. listopadu si žáci 1. stupně vzájemně představili významné osobnosti jednotlivých států Evropy.
Naši prvňáčci si vybrali Českou republiku a tak jsme se mohli dozvědet něco o Karlu IV., Janu Husovi, Mikoláši Alšovi, Tomáši Gariku Masarykovi, Boženě Němcové, Karlu Gottovi a o současném prezidentovi Miloši Zemanovi.
Žáci 2. ročníku si zvolili Slovenskou republiku a sáhli i do kategorie sportu. Připomněli nám Dominiku Cibulkovou, Kateřinu Takáčovou, Danielu Hantuchovou a Petra Sagana. Z kultury se zmínili o Marice Gombitové, Daře Rolins, Yvettě Blanarovičové, Andreji Bavišovi a dalších. Nechyběly ani známé osobnosti z historie jako byl slovenský zbojník Jánošík.
Rusko, to bylo téma žáků 3. ročníků. Kdo by neznal vtipnou animovanou pohádku Jen počkej zajíci, proto si ji žáci zvolili za svou ikonu Ruska, tak jako pohádkovou postavu Mrazík. S Jurijem Alexejevičem Gagarinem nás vynesli do oblak, kde jsme se dozvěděli i o prvním psu ve vesmíru Lajce.
Čvrťáci si dali za úkol nám představit ikony Německa. Seznámili nás s takovými velikány světového formátu jako je Johan Wolfgang Goethe, Ludwig van Beethoven, Leopold Mozart, Albert Einstein, Ferdinand von Zeppelin nebo císařovna Alžběta Bavorská zvaná Sissi. Zaujali nás i známí pohádkáři bratři Grimmové a sportovci jako je Michael Schumacher, či Steffi Graf.
Žáci 5. tříd si vybrali jim blízkou Anglii. Představili nám takové osobnosti jako je William Shakespeare, princezna Diana, Isaak Newton, Alžběta II., Joane Rowlingokvá a dokonce i nejúžasnější komik všech dob Charlie Chaplin.
Mgr. Dana Vališová