Zeměpisná olympiáda

Několik žáků druhého stupně se v posledním lednovém týdnu zúčastnilo školního kola zeměpisné olympiády. Soutěž byla rozdělena do několika úkolových skupin, žáci si vyzkoušeli práci s atlasem, ukázali své geografické znalosti a na závěr se poprali s praktickou částí.
V kategorii A (žáci 6. tříd) se na nejlepších místech umístili Marek Svoboda, Magdaléna Hrdinová, Aneta Bulínová a Josef Varaja. Do okresního kola postupuje Marek, který také získal nejvyšší počet bodů ze všech zúčastněných v této soutěži.
Kategorii B (žáci 7. tříd) nejlépe zvládli Richard Kolmý, Vít Němec a Antonín Plechatý, do okresního kola postoupil Ríša Kolmý.
V kategorii C pro 8. a 9. ročníky došlo k malému dramatu, kdy na prvním místě se po prvním kole ocitli celkem 3 žáci, a proto soutěž pokračovala do dalšího kola, kde se rozhodlo o vítězi mezi Janem Bulínem, Radovanem Viktorínem a Petrem Jelénkem. Do okresního kola nakonec postoupil Honza.
Všem postupujícím budeme 20. února držet palce.
Mgr. Jakub Matuszczyk