logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Výlet osmáků do Řásné

Ve středu 12. června začal pro žáky osmého ročníku jejich školní den už v 6 hodin a netradičně u vlakového nádraží. Vyráželi na svůj další školní výlet, tentokrát do kraje Vysočina. Čekala je 4 hodinová cesta vlakem se třemi přestupy a jednou výlukou na trase, ale vše bez problému zvládli a v 11 hodin už všichni obdivovali krásu telčského náměstí a zámeckého parku.
Po krátké přestávce, kterou všichni využili k občerstvení a nakoupení prvních suvenýrů, jsme se vydali lipovou alejí na cestu do obce Řásná. Za velmi teplého počasí nám cesta utíkala pomalu a bylo potřeba častěji odpočívat a doplňovat tekutiny. Po necelých 3 hodinách chůze jsme dorazili do kempu Velkopařezitý v Řásné.
Chatky, které se staly našim útočištěm na nadcházející noc, byly čisté a prostorné. Po krátkém odpočinku, se někteří věnovali sportovním aktivitám, jiní zase sbírali dřevo na večerní táborák. Po večeři jsme poseděli u táboráku a opekli si špekáčky.
Druhý den jsme po snídani uklidili nejen chatky, ale i jejich okolí a vydali se na cestu zpět. I když kilometrů bylo stejně, cesta nám ubíhala mnohem rychleji a my jsme za 2 hodiny stáli znovu v Telči na náměstí. Ačkoliv jsme během zpáteční jízdy nabrali zpoždění, vrátili jsme se domů v pořádku a ve stanovený čas se spoustou nových zážitků a díky teplému počasí pořádně unaveni.
Mgr. Jana Fajkusová