logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Výlet 7. B do Olbramkostela

Ve středu 5. června jsme s třídou 7. B vyrazili užít si školní výlet do Olbramkostela a jeho okolí. Ráno nás čekala cesta vlakem do Šumné, odkud jsme pokračovali přírodní krajinou za slunečného letního počasí přes zříceninu hradu Šimperk až do cílového kempu Mexico. Cestou jsme se prošli také lokalitou zaniklých vsí Vlkov a Hypice, ke kterým nám podali laskavý výklad pracovníci Lesů ČR.
V kempu jsme potom vyzkoušeli své tábornické dovednosti, jako třeba rozdělávání a udržování ohně, příprava pokrmu či stavba přístřešku. Večer nechyběly ani tajemné příběhy při táboráku s opékáním špekáčků a stezka odvahy. Zážitkem bylo také strávení noci ať už pod širákem, v přístřešku, ve stanu nebo v chatce.
Na druhý den jsme po snídani a průzkumu obce Olbramkostel opět vyšli, tentokrát již směrem domů. Gránickým údolím jsme prošli až do centra města Znojma, kde měli žáci rozchod a potom už nás čekal pouze poslední úsek vlakem zpět do Hodonic.
Počasí i štěstí nám přálo a kromě pobytu v přírodě jsme si velmi užili také pobyt jeden s druhým ve společně strávených dvou dnech mimo školní lavice!
Mgr. Michael Bartas
František Leischner