logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Vodácký výlet šesťáků

Když se řekne zkouška, každý si spojí zkoušku se školou. Jenže naši šesťáci 5. června ve škole nebyli, přesto se mnohému naučili. Skládali totiž jinou náročnou zkoušku – vodáckou. A nebyli v tom sami, některé z nich podpořili svou přítomností coby vodáci i jejich rodiče.
Účastníci vodáckého výletu byli úspěšní nejen v teoretických znalostech, ale i v praktickém provedení. Podle pokynů instruktorů si zkusili sjet na kánoích řeku Dyji. K tomu potřebovali nejen lodě, pádla a vesty, ale i odvahu, sílu a vzájemnou spolupráci. Dozvěděli se mnoho užitečných informací z oblasti vodáckého sportu, například to, že pádlo mají držet těsně nad listem a že se nemají chytat při sjíždění jezu bortu, aby se „necvakli“ (nepřevrátili).
V praxi si zkusili roli háčka a kormidelníka a společnými silami překonali více než desetikilometrovou trasu ze Znojma do Tasovic a k tomu přidali i pár jezů. Mnozí sjížděli vodu poprvé, přesto všichni zvládli sjet řeku na jedničku. Dnešní den byl pro šesťáky i jejich rodiče nevšedním a nezapomenutelným zážitkem, ke kterému přispělo i nádherně slunečné počasí.
Mgr. Kamila Reischlová
Mgr. Jaroslava Bínová