logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Poznávací zájezd do Paříže

V neděli 19. května se vybraní žáci 8. a 9. ročníku vydali na poznávací zájezd do Paříže. Nejdříve nás čekal dlouhý noční přejezd Německa, ale v pondělí ráno nás již přivítala Paříž. Naší první zastávkou byla světoznámá pařížská dominanta Eiffelova věž. Nenechali jsme se odradit poněkud chladným počasím a vyjeli výtahem až na třetí vyhlídkovou plošinu ve výšce 276 metrů.
Od Eiffelovy věže jsme se v doprovodu průvodce vydali přes Martova pole k Invalidovně, kde jsme si prohlédli hrobku císaře Napoleona.
Následovala procházka po nábřeží Seiny kolem nejstaršího dochovaného mostu v Paříži Pont Neuf, z dálky jsme si prohlédli požárem poškozenou katedrálu Notre Dame a udělali jsme si nákupní zastávku v Latinské čtvrti.
V podvečer jsme se přesunuli na předměstí Paříže, kde jsme byli ubytováni v hotelu F1.
V úterý jsme se vydali k sídlu francouzských králů – našim cílem byl zámek Versailles. Prošli jsme si krásně vyzdobené interiéry a nevynechali jsme ani nádherné rozlehlé zahrady.
Odpoledne jsme se přesunuli zpět do centra Paříže a zamířili jsme k Montmartru. Cestou jsme si prohlédli dům umělců, dům J. Maraise, Place Pigalle a vystoupali jsme až k chrámu SacreCouer. Odtud jsme metrem přejeli do moderní čtvrti La Defénse, která je charakteristická supermoderními stavbami a mrakodrapy.
Poslední den naší návštěvy Paříže jsme zahájili na hřbitově PereLachaise, kde jsme si prohlédli místa posledního odpočinku známých osobností, jakými jsou např. O. Wilde, E. Piaf nebo J. Morrison. Následoval přesun metrem k 210 metrů vysokému mrakodrapu Montparnasse. Vyjeli jsme výtahem do 56. patra, kde se nám otevřely nádherné výhledy na sluncem zalitou Paříž.
Poté následovala pěší cesta, při které jsme si prohlédli Lucemburské zahrady, Louvre a podvečer jsme strávili nakupováním na slavné ChampsElysées. Pomyslnou třešničkou na dortu byl výlet na lodi po řece Seině, kde jsme měli možnost si znovu prohlédnout všechna místa, která jsme v průběhu našeho zájezdu navštívili.
Domů jsme se všichni vrátili unavení, ale obohaceni o spoustu nových informací a zážitků.
Mgr. Lenka Vršková