Vybíjená - okresní kolo

Ve čtvrtek 3. května se v Příměticích uskutečnilo okresní finále ve vybíjené žáků do pátých tříd. Naši kluci v konkurenci dalších osmi týmů byli pouze jednou poraženi, ale paradoxně skončili na pátém místě.
Důvodem byly dvě remízy, které znamenaly až třetí místo ve skupině a tím už jen boj o konečné umístění.
Naši školu reprezentovali:
David Provazník, Miroslav Fojtášek, Petr Nosek, Patrik Vašíček, Tomáš Kříž,
David Kříž, Tomáš Vojtíšek, Ondřej Letocha, Martin Vasmanský, Matěj Vomočil, Tomáš Matula a Viktor Knotek
Josef Durajka

V pátek 4. května se do Přímětic dostavilo 6 školních týmů k měření sil ve vybíjené včetně našich reprezentantek. Výrazně dominovalo družstvo dívek z Dobšic, které jako jediné porazilo všechny soupeře a vyhrálo celý turnaj. My jsme se však chytrou a pohotovou hrou proti ostatním týmům dokázali zařadit hned za vítěze a odnesli si tak skvělé 2. místo, kterého si náš mladý tým velice považoval.
Po úvodní prohře s Dobšicemi 7 : 14 se náš výkon postupně zlepšoval. Porazili jsme domácí Přímětice 14 : 11, ZŠ Mládeže 15 : 8, Prosiměřice 12 : 9 a remizovali s Jevišovicemi 10 : 10, které měly shodnou bilanci, nicméně díky lepšímu celkovému skóre vybitých jsmeje předčili a skončili stříbrní.
1. Dobšice
2. Tasovice
3. Jevišovice
4. Přímětice