McDonald's Cup

Již jednadvacet let konec dubna znamená pro mladé fotbalisty účast na tradičním turnaji McDonald's Cup. Ten letošní se pro kluky z 1. – 3. tříd uskutečnil 25. dubna po delší době na místním hřišti. Za pěkného počasí se k nám sjely týmy ZŠ nám. Republiky, Hrušovan nad Jevišovkou a Vrbovce.
Naši kluci v prvním zápase porazili hochy z Hrušovan a potom ve druhém tým ZŠ nám. Republiky. To stejné se podařilo i hochům z Vrbovce, tudíž náš vzájemný závěrečný zápas byl vlastně zápasem o postup do okresního kola. Domácí prostředí pro nás bohužel tentokrát nebylo výhodou, neboť jsme nakonec, byť těsně, podlehli šťastnějšímu soupeři a cesta turnajem pro nás končí.
Naši školu reprezentovali:
Roman Vasmanský, Štěpán Tesařík, Patrik Sedlák, Michal Procházka,
Vítek Nesnídal, Jakub Kříž, Štěpán Maurer, Aleš Krupička, Marek Buchta,
Lukáš Doležal, Adam Shehata, Patrik Vomočil a Libor Baláž

Prakticky stejný průběh měl i turnaj pro žáky 4. - 5. ročníku v Hrušovanech nad Jevišovkou následující den. V prvním zápase naši hoši jasně přehráli tým ZŠ Hevlín a poté porazili kluky ze ZŠ Dyjákovice.
V rozhodujícím zápase o postup se utkali s domácími, kteří taktéž oba soupeře porazili. Tentokrát si ale po velmi tuhém boji brankou v poslední minutě utkání postup do okresního kola vybojovali.
Za naši školu nastoupili:
David Matula, Adam Kohoutek, David Mitáš, Matěj Vomočil,
Martin Vasmanský, Tomáš Matula, Viktor Knotek, Patrik Vašíček, Petr Nosek, Tomáš Vojtíšek, Ondřej Letocha, Tomáš Kříž a David Kříž

To se uskutečnilo 10. května ve Znojmě. Naši kluci vyhráli bez větších problémů svou skupinu, ve které hladce porazili týmy ZŠ Mládeže a Mikulovice. V semifinále se střetli s druhým týmem druhé skupiny, a to se ZŠ Pražská, kterou po tuhém boji porazili 2:1.
Ve finále se opět utkali se ZŠ Mikulovice, která na ně zvolila obrannou taktiku. Tu se nám bohužel nepodařilo překonat a zápas skončil bezbrankovou remízou. V následujících pokutových kopech byl soupeř šťastnější a tím nám přisoudil druhé, nepostupové místo.
Josef Durajka