Školská futsalová liga

V úterý 7. listopadu se uskutečnilo první kolo Školské futsalové ligy 9 ve Znojmě. Naši hoši v prvním zápase vcelku lehce přehráli kluky ze ZŠ Šanov. Zvítězili i ve druhém utkání, když se jim po tuhém boji podařilo udolat hochy ze ZŠ náměstí Republiky.
V posledním utkání uhráli cennou remízu s favoritem, týmem ZŠ Mládeže, což znamenalo, že se umístili na prvním místě a postupují do dalšího kola. Naši školu reprezentovali:
Jakub Toman, Jakub Kodytek, Ivo Žák, Daniel Šimánek, Šimon Svoboda,
Oldřich Pragr, Petr Provazník, Kristián Vyklický, Ondřej Ondryhal,
Tomáš Svoboda a František Lesniak

Následující den se tento turnaj uskutečnil i pro chlapce 6. a 7. tříd. Naši kluci do tohoto turnaje nastoupili s výraznou nevýhodou, neboť jejich tým tvoří žáci převážně z šestých tříd. I tak v prvním utkání porazili tým hochů ze ZŠ Olbramovice, poté velmi těsně podlehli klukům ze ZŠ náměstí Republiky a až v posledním zápase lehce prohráli s výrazně lepším týmem ZŠ Mládeže, což jim vyneslo konečné třetí místo.
Jejich výkon však hodnotím velmi pozitivně, neboť je příslibem do dalších turnajů. Naši školu reprezentovali:
Petr Buchta, Ondřej Kodytek, Jakub Szabó, Matěj Szabó, Daniel Dehner,
Petr Vojtíšek, William Dehner, Leoš Pěček, Luboš Pěček a Samuel Tichý

Krajské kolo pro starší žáky se uskutečnilo 8. prosince na ZŠ Herčíkova Brno. Naši kluci, doplnění o Martina Sedláře, nastoupili v prvním utkání proti místním chlapcům a podařilo se jim uhrát cennou remízu. V dalším utkání vcelku přesvědčivě porazili hochy ze ZŠ Vejrostova Brno.
V posledním utkání, kdy už byly naše největší opory unaveny, jsme podlehli týmu ZŠ Zemědělská Brno. Skončili jsme sice až na třetím místě, přesto se nám jako jediným podařilo sebrat body vítězi.
Josef Durajka