Okresní finále AŠSK - basketbal chlapci

Ve čtvrtek 22. března se naši chlapci z šestých a sedmých tříd pokusili získat další cenné prvenství v basketbalovém turnaji na ZŠ a MŠ Pražská ve Znojmě. Soupeř byl tentokrát silnější. Chlapci skončili na 5. místě.
První zápas se ZŠ Mládeže kluci prohráli 4:10. Proti silnějšímu soupeři ze ZŠ a MŠ Pražská však nasadili všechny své síly a na začátku vyhrávali dokonce 7:2. Pak přišla sprcha v podobě čtyř trestných hodů, ze kterých Pražská získala 3 body. Kluci bojovali nadále a byla to opravdu pěkná a vyrovnaná hra. Nakonec prohráli pouze o jediný bod a to 11:12.
Výrazně slabšího soupeře ze ZŠ Božice kluci trochu podcenili, ale nakonec nad ním zvítězili 6:5. Měli jsme s sebou tentokrát 4 mladší kluky ze 6. tříd. Věřím, že zvlášť pro ně to byla velká zkušenost, kterou zúročí v následujícím roce.
Ve finále proti sobě nastoupila ZŠ a MŠ Pražská a ZŠ Náměstí Republiky. Nakonec vyhrála ZŠ Náměstí Republiky se skórem 8:4.
Všem zúčastněným děkujeme za aktivní účast na turnaji a reprezentaci školy.
Soupiska:
Dehner William Jaromír, Kučera Lukáš, Jedlička Filip, Raušer Jakub, Miléř Josef, Vojtíšek Petr, Brňák Aleš, Kodytek Ondra, Vítek Pavel
Mgr. Martin Přehnal