Recitační soutěž

První březnový den proběhla na naší škole recitační soutěž současně pro žáky prvního i druhého stupně. Své recitátorské schopnosti i kvality poměřilo na padesát žáků, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích:
 I. kategorie2. a 3. ročník
 II. kategorie4. a 5. ročník
 III. kategorie6. a 7. ročník
 IV. kategorie8. a 9. ročník
I přes nervozitu, obavy, zda se text nevytratí z hlavy a napětí, jak to všechno dopadne, přednesli všichni recitátoři své texty úspěšně a bylo těžké vybrat ty nejlepší. U všech soutěžících oceňujeme znalost textu, chuť si zasoutěžit i překonat trému a také vystoupit před publikem.
Nejúspěšnější recitátoři:
1. místo Zuzana Matulová9. B
2. místo Petr Provazník8. B
3. místo Lucie Vršková8. B
Poděkování patří nejen žákům, kteří recitovali, ale také vyučujícím, kteří žáky připravili.
Mgr. Kamila Reischlová

V úterý 27. března se vítězové školního kola I. a II. kategorie v recitaci zúčastnili okresního kola recitační soutěže Dětská scéna ve Znojmě. Naši školu reprezentovali tito žáci: Marek Svoboda, Tomáš Korger, Kamila Koktová a Valerie Švachová. Všichni přednášející předvedli kvalitní výkon, za který jim patří poděkování. Nejlépe si vedl Marek Svoboda, který se umístil na druhém místě a Kamila Koktová obdržela Čestné uznání poroty.
Za důslednou přípravu i velmi pěknou recitaci našim žákům děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.
Mgr. Ivana Hrdličková

Ve středu 28. března proběhlo okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna ve Znojmě. Soutěžili recitátoři 2. stupně základních škol. Ve velmi silné konkurenci předvedli naši žáci kvalitní výkon, ale na stupních vítězů se neumístili. Přesto jim děkujeme za hezký přednes i odvahu vystoupit před početným publikem.
Mgr. Kamila Reischlová