Máme rádi Česko

Na začátku měsíce května proběhlo na prvním stupni soutěžní klání Máme rádi Česko.
1. ročník
Žáci prvních tříd se zapojili aktivně a s nadšením do vědomostního kvízu a odměnou jim byla dobrá nálada, pěkné zážitky a záložka.
2. ročník
Ve středu 2. května žáci druhých tříd soutěžili v kvízu Máme rádi Česko. Rozdělili se do skupin a odpovídali na kvízové otázky. Vyhrála skupina v této sestavě: Kateřina Macháčková, Tereza Plačková, Valerie Švachová, Pavlína Zálešáková a Kristina Selucká. Na druhém místě se umístili: Adam Shehata, David Vašina, Petr Rožnovský, Vojtěch Pokorný a Radim Koriťák. Na třetím místě se umístili: Jozef Kupkár, Jakub Dvořák, Michal Šafařík, Kamila Prodělalová, Alexandra Svatošová.
3. ročník
Žáci třetího ročníku v rámci soutěže Máme rádi Česko vyplňovali ve skupinách kvíz o přírodě, pohádkách, České republice a všeobecném přehledu. Nejúspěšnější tři skupiny byly odměněny potleskem a získaly drobnou cenu ve formě záložky do knihy.
4. ročník
Čtvrťáci na mapě ČR hledali města, řeky, přehrady, pohoří, hrady, zříceniny, zámky a jiné zajímavosti.
5. ročník
Také žáci pátého ročníku si prověřili své znalosti o České republice ve vědomostním kvízu. V 5. A se stal vítězem s největším počtem bodů Marek Svoboda, Aneta Bulínová, František Suchý a Magdaléna Šrámková. V 5. B se nejlepšími řešiteli stali Bartoloměj Kovář, Adéla Paulenková, Anna Sedlářová, Kamila Buriánová. Odměnou ji byly záložky s logem Máme rádi Česko.
Soutěž Máme rádi Česko na druhém stupni.

Mgr. Anežka Kuchaříková