Já prvňáček

Ve středu 14. března zavítali do třídy 1. A předškoláci z MŠ Hodonice. Přišli se podívat, co už se jejich starší kamarádi naučili za šest měsíců ve škole a jak se jim daří. Prvňáci předvedli čtení za slabikáře, poznávání písmen, rozklad slov na slabiky, v matematice počítali příklady do 20.
Také předškoláci si vyzkoušeli, jaké to je být školákem. U tabule kreslili daný počet prvků podle čísel, hledali písmenka a potom si v lavicích vyzkoušeli za pomocí prvňáčků vyplnit pracovní list. Společnou hodinu jsme ukončili zpěvem písně Datel.
Předškolákům se ve škole líbilo a už se těší na zápis, který je čeká 20. dubna a v září hurá do 1. třídy.
Mgr. Martina Trmalová

Také předškoláci z MŠ Tasovice navštívili své starší kamarády prvňáky 22. března v 1. B, aby se podívali, co všechno se již prvňáčci naučili, jak umí číst, psát a počítat.
Někteří předškoláci se aktivně zapojili do výuky, počítali a poznávali písmena a moc se jim dařilo. Přímo ve školních lavicích plnili úkoly v pracovním listě, prohlédli si třídu i školu, kterou budou již od září navštěvovat.
Mgr. Anežka Kuchaříková