Advent ve škole

Venku je chladno, mlhavo a deštivo, tma je již ve čtyři hodiny a kalendář upozorňuje, že do konce roku mnoho času nezbývá. Mnozí lidé se však těší na advent – kouzelné období předcházející před Vánocemi. Sváteční výzdoba se objevuje nejen v obchodech, ale hlavně v našich domovech.
A protože i naši žáci na prvním i druhém stupni mají šikovné ruce, tak v úterý 28. listopadu v adventních dílnách se svými třídními učiteli vytvářeli dekorace a případně i drobné dárky, které budou prodávat v pátek 1. prosince na Předvánoční kolonádě v areálu naší školy.
Všechny předměty, které děti vytvořily, by měly vést k zamyšlení, že příprava na sváteční období Vánoc by měla být hlavně o společně strávené době – ať už mezi přáteli a kamarády, nebo s rodinou. Proto všechny přátele školy rádi přivítáme na Předvánoční kolonádě!
Mgr. Jaroslava Bínová