Afrika ve škole

Ve čtvrtek 16. listopadu mohli žáci ochutnat africkou cizrnovou polévku, africké masové koule s dýňovými semínky a rajčatovou omáčku s rýží, protože i školní jídelna se zapojila do celoškolního projektu, jehož součástí se stala prezentace kontinentů.
Jako první šlo o snahu vnímání Afriky všemi smysly. Měsíc listopad bude zakončen nejenom další africkou specialitou, ale můžeme se také těšit na africké rytmy od našich žáků.

Ve čtvrtek 30. listopadu proběhla druhá část celoškolníhi projektu, kdy jsme vnímali Afriku všemi smysly. Dopoledne se ze školního rozhlasu nesly rytmy africké hudby a žáci si společně ve vestibulu školy zazpívali píseň Pět minut v Africe.
Ve školní kuchyni byla nachystána africká výzdoba i jídlo. Žáci si pochutnali na africké polévce s burákovým máslem a na gumbu s dušenou rýží (kuřecí maso, šunka, květy ibišku, celer, paprika). Afriku žáci poznali trochu blíže než obvykle a již se těší na další světadíl, který nás čeká v prosinci.
Mgr. Martina Trmalová