Zeměpisná olympiáda 2017

Během měsíců leden a únor se několik žáků naší školy zúčastnilo školního kola zeměpisné olympiády. Úkoly, které jim byly zadány, mohli vypracovávat v klidu svých domovů. V kategorii A si žáci lámali hlavu s úkoly na téma kartografie, vesmír, Země a také naše zemské sféry. Afrika, Austrálie a Amerika potrápily naše žáky v kategorii B. A se záludnými otázkami na téma Evropa si lámali hlavu osmáci a deváťáci v kategorii C.
Po úspěšném absolvování školního kola se probojovala trojice chlapců do okresního kola této soutěže. V úterý 20. února se v sále města Znojma toto kolo uskutečnilo. V kategorii A naši školu reprezentoval Richard Kolmý z 6. A, v kategorii B reprezentoval Lukáš Kuba z 7. B a v kategorii C to byl Šimon Svoboda z 8. B.
I přes veškeré úsilí se chlapcům nepodařilo postoupit do krajského kola. Proto se budeme těšit na příští ročník této soutěže a budeme dozajista naše žáky podporovat i ve vyšších kolech.
Mgr. Jakub Matuszczyk