Fyzikální olympiáda

Úkoly školního kola fyzikální olympiády řešili žáci od začátku prosince do středy 7. března, kdy bylo toto domáci kolo ukončeno. Do soutěže se zapojili žáci 9. ročníku v kategorii E a žáci 8. ročníku v kategorii F.
V kategorii E žádný řešitel nesplnil podmínky postupu do okresního kola.
Osmáci ve své kategorii F byli úspěšnější. Na prvním a druhém místě se stejným počtem bodů se umístili Radovan Viktorín a Lucie Vršková. Třetí byla Monika Zinková a čtvrtý Petr Jelének.
V okresním kole budou naši školu reprezentovat první dva soutěžící. Přejeme hodně štěstí při řešení náročných úkolů.

Okresní kolo fyzikální olympiády se konalo 4. dubna ve Znojmě. Naši žáci se mezi soutěžícíci převážně z gymnázia neztratili. Radovan Viktorín i Lucie Vršková se stali úspěnými řešiteli. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Věra Hubrová