Astronomická olympiáda

V letošním roce řešili žáci 2. stupně úkoly astronomické olympiády od 30. října do 9. listopadu. V kategorii EF soutěžilo 5 žáků 8. a 9. ročníku, ale žádnému se nepodařilo stát se úspěšným řešitelem.
V kategorii GH pro 6. a 7. ročník soutěžilo 22 žáků a všichni byli úspěšní. Nejvíce bodů z 50 možných získali:
Jaromír Schneider42 bodů
William Dehner41 bodů
Richard Kolmý41 bodů
Vojtěch Kvasnička41 bodů
Lukáš Kuba40 bodů
Vít Němec40 bodů
Další úspěšní řešitelé:
Samuel Trmal, Petr Vašina, Vít Žák, Kamila Lysoňová, Nikola Navrkalová, Lucie Oujezdská, Tomáš Prodělal, Jan Neumajer, Marie Votavová, Helena Šťastná, Lenka Matušková, Aleš Brňák, Antonín Plechatý, Josef Miléř, Natálie Jedličková a Pavel Stodůlka
Všichni úspěšní řešitelé postupují do dalšího korespondenčního kola, které bude vyhlášeno v lednu.

Do korespondenčního kola se zapojil Vít Němec z 6. B. Řešil online přehledový test, počítal pro šesťáky dost náročné příklady a 23. března zakončil práci ve škole prezentační částí olympiády. V pondělí 9. dubna byly zveřejněny výsledky. Vítek se stal úspěšným řešitelem a v Jihomoravském kraji obsadil 12. místo v kategorii GH. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Věra Hubrová